Yunan Adalarına Mavi Yolculuk

Vip Yat Kiralama | Yunan Adaları Mavi Yolculuk Tekne Kiralama | Yat Kiralama

Yunan Adalarına Mavi Yolculuk | Vip Yat Kiralama | Yunan Adaları Mavi Yolculuk blog yazısı

Yunan Adalarına Mavi Yolculuk | Vip Yat Kiralama | Yunan Adaları, Mavi yolculuk, Tekne Kiralama, Yat Kiralama

Yunan Adalarına Mavi Yolculuk | Vip Yat Kiralama
Yunan Adalarına Mavi Yolculuk
31 Temmuz 2016 Pazar

Yunan Adalarına Mavi Yolculuk

Yunan Adalarına Mavi Yolculuk

Her tatil döneminde çoğu insanın tatil planları arasında yer alır Yunan adaları seyehati. Çoğu zamansa vize, maddi külfet, yabancı dil bilmemenin getirdiği tedirginlik ile bir sonraki yıla bırakılır bu tatil fikri. Ancak son yıllarda bu durum giderek değişmeye başladı. Ülkemiz sahillerinden bakınca bile yakınlığına şaşırılan Yunan adaları gerek coğrafi yakınlığı, gerek denizi ve sahillerinin güzelliği gerekse de Avrupa’daki diğer tatil beldelerine kıyasla uygun fiyatları ve kültür benzerliğimiz, ülkemiz için alternatif tatil rotalarından biri olarak öne çıkmasını sağlıyor.

Yunanistan’ın irili ufaklı yüzlerce adası ve kolayca seyehat edip tatil yapılabilecek onlarca adası bulunuyor. Özellikle Kos, Midilli, Sisam, Rodos, Leros, Samos, Mikanos ve Santorini gibi adalar ülkemiz tatilcilerinin en çok rağbet gösterdiği adalar arasında yer alıyor. Muhteşem koyları, gece hayatı, tarihi yapıları ve misafirperver insanları Yunan adaları lokasyonunu ideal bir tatil merkezi kılıyor.

Yunan adalarına mavi yolculuk yalnızca ülkemizde değil dünya çapında tercih ediliyor. Bu durum adalarda tatil yapmayı zorlaştıran etkenlerden. Özellikle Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında ünlü adalardaki otellerde yer bulmak çok önceden rezervasyon yapmayı gerektiyor. Bodrum, Çeşme gibi bölgelerde tatil yapıp, Yunan adalarına gitmek isteyen kişiler için günübirlik turlar mecburi bir seçenek oluyor.

Çok yaygın bir biçimde öncelik verilmese bile, bu gibi durumlar için ideal bir alternatif elbette ki var: Yat kiralama veya gulet kiralama.

Yunan adalarına mavi yolculuk yapmakisteyen tatilciler için yat kiralama keyifli ve özel bir seçenek. Yaz aylarında artan nüfusun getirdiği zorluklar, otel bulma sorunu, Santorini ve Mikanos haricinde istenilen lüks ve kalitede otellerin adalarda bulunmayışı yat kiralama ve gulet kiralama seçeneklerini son derece cazip kılıyor. Yat kiralama yöntemi ile tatil süresince birçok adayı feribot seferlerine bağlı kalmadan istenilen sürede ve şekilde gezmek mümkün. Arkadaşlar ve aile bireyleri ile rahatça beraber  olmak da gulet kiralama seçeneklerinin getirilerinden biri.

Hangi adalara giderim, neler yaparım?

Yunan adalarına mavi yolculukhayali kuranlar tekne kiralayarak ile Sakız Adası’na yolculuk yapabilir adanın tarihi değirmenlerini ve manastırlarını görebilir, sakız ağaçlarının kokusunu alabilir ve dar sokaklarında gezebilir.

Santorini Adası da Yunan adalarına mavi yolculuk için yat kiralama tercih edenlerin görmesi gereken adalardan. Dünyanın en zengin insanlarının ve ünlülerin de önde gelen tercihlerinden olan Santori’nin eşsiz volkanik kumlarında güneşlenebilir, denizinin tadını çıkarabilir, gece kulüplerinde eğlenebilirsiniz.

Yat kiralama ile kolay bir şekilde ulaşılabilecek ve tercih edilmesi gereken adalardan biri de elbette Mikanos. Eğlencenin 24 saat sürdüğü, bunun yanında muhteşem sahillere ev sahipliği yapan Mikanos Yunan adalarına mavi yolculuk yapmayı tercih edenler için görülmesi gereken yerlerden. 


Paylaş: