Yat Kiralama

Vip Yat Kiralama | Yat Kiralama, Yat Kiralama Fiyatları, Bodrum Yat Kiralama, Göcek Yat Kiralama, Marmaris Yat Kiralama | Yat Kiralama

Yat Kiralama | Vip Yat Kiralama | Bu yazımızda yat kiralama ile ilgili sunmuş olduğumuz hizmetlerinin özelliklerini sizler için derledik. Yat kiralama rotaları, yat kiralama fiyatları, Bodrum Yat Kiralama, Göcek Yat Kiralama, Marmaris Yat Kiralama ile ilgili açıklayıcı bilgileri bulabilirsiniz.

Yat Kiralama | Vip Yat Kiralama | yat kiralama, yat kiralama fiyatları, bodrum yat kiralama, marmaris yat kiralama, göcek kiralama

Yat Kiralama | Vip Yat Kiralama
Yat Kiralama
30 Temmuz 2019 Salı

Yat Kiralama

 

Denizde keyifli saatler geçirmek isteyenlerin sayısı, yaz döneminin neredeyse yarısını aştığımız şu anki dönemlerde sıcaklıklarında etkisiyle önemli ölçüde artmıştır. Yat kiralama turlarını tercih edenler artık daha özel ve kişiselleştirilmiş seçenekler aramaktadırlar. Web sitemiz üzerinden yat kiralama seçeneklerine ulaşmak oldukça basittir. Tek yapmanız gereken platformdaki teknelerden size uygun olanını belirleyip bizlerden müsaitlik ve fiyat teklif istemek. Bu yazımızda yat kiralama ile ilgili sunmuş olduğumuz hizmetlerinin özelliklerini sizler için derledik.

 

Yat Kiralama

Yat kiralama süreci, öncelikle sizin için en uygun alternatifi belirlemek ile başlar; Bu seçim süreci, kişi sayınız, tarihleriniz, çıkış limanı tercihiniz toplam bütçeniz ve diğer ek istekleriniz ile birleştirilip bizler tarafından bir değerlendirmeye alınır. Bundan sonraki adım ise, şirketimizden bir yetkilinin sizlere vereceği teklifi beklemektir. Bu teklif içerisinde sizin için uygun olduğunuz düşündüğümüz alternatifin fotoğraf ve teknik detayları ile birlikte, örnek tur programınız, örnek menü programınız ve fiyat teklifiniz yer almaktadır.  Sizler için önermiş olduğumuz örnek yat kiralama rotanız ve haftalık menüleriniz karşılıklı konuşularak her türlü değişikliğe açıktırlar.  Yat kiralama ile ilgili daha genel bilgiye ulaşmak için Yat Kiralama Nedir adlı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Yat Kiralama Tekne Çeşitleri

Yat kiralama yapabileceğiniz tekne çeşitleri ana kategori olarak ikiye ayrılır. Bunların birincisi ve Türkiye’de en çok ilgi görenini Guletler oluşturur, ikincisi ise Motor Yatlardır. Geleneksel Türk tipi ahşap Guletler, eski ahşap ustaları tarafından ahşaptan imal edilen el yapımı özel teknelerdir. Hem motorlu hem de yelkenli olarak da bilinen Guletler, yakın kıyı gezilerinin yanı sıra uzun süreli yat kiralama yolculukları için de idealdir. Bunun temel nedeni, bu tür teknelerin son derece konforlu bir seyir keyfi sunmasıdır. Web sitemizdeki kiralık guletleri ve kiralama koşullarını incelemek isterseniz Gulet Yat Kiralama linkine bakmanızı öneririz. Motor yatlar guletlere göre genellikle sizleri daha rahat ettirecek şekilde tasarlanmıştır. Bu teknelerin guletlerden en büyük farkı ise makine güçlerinin çok yüksek olması ve dolayısı ile bunun amacı, yat kiralama sırasında bir koydan diğer bir koya ulaşımın çok hızlı yapılmasını sağlamaktır. Motor yatların yakıt sarfiyatları da guletlere göre hayli fazladır ve bu nedenden dolayı yat kiralama fiyatları daha yüksektir. Web sitemizde sizler için sunduğumuz Motor Yat Kiralama sekmesine tıklayıp kiralama fiyatları ve tekne fotoğraflarını inceleyebilirsiniz. Teknelerde genellikle ortalama 1 kaptan, 1 aşçı, 1 gemici olmak üzere toplam 3 personel olmaktadır fakat teknenin boyu ve hizmet kalitesi arttıkça personel sayısı da artmaktadır.

Yat Kiralama Süreleri

Özel yat kiralama genellikle cumartesi günü başlayan ve bunu takip eden cumartesi günü son bulan toplamda 7 günlük bir seyahat süresini kapsar. Başlangıç günü yata giriş saati genellikle 13:00 gibi olur. Son gün ise kahvaltının ardından saat en geç 10:00 gibi yattan ayrılmak gerekmektedir. Karşılama kokteylinin ardından tekne personelinin limanda çıkış işlemlerini bitirmesi ile birlikte teke hareket eder. Tekne ilk gün yakın koylarda geceleme yapar ve müşterilerin akşam yemekleri burada servis edilir. Temmuz ve ağustos ayları gibi yüksek sezon içerisine denk gelen aylarda minimum kiralama süresi genellikle 7 gündür. Fakat Haziran ve Eylül gibi orta düşük sezon olarak nitelendirebileceğimiz aylarda 4-5 günlük yat kiralama süreleri teknelerin müsaitliğine göre önerilebilmektedir.

Yat Kiralama Rotaları

Yat kiralama için bilinen en uygun ve en elverişli rotalar Güney Ege kıyılarımızda Bodrum ile Fethiye arasında yer almaktadır. Bodrum Türk müşterilerin en çok ilgi gösterdikleri rotlardan biridir. Eğer yat kiralama tatilinizi Bodrum’da yapmayı planlıyorsanız 2 farklı rota seçebilirsiniz. Bunlardan ilki Gökova körfezi olacaktır. Gökova körfezi içerisinde yer alan Kise Bükü, Yedi Adalar bölgesi, Tuzla-İngiliz limanı, Karaca Söğüt, Akbük-Lögöz, Çökertme ve Tavşanburnu mutlaka görmeniz gereken yerler arasında olmalıdır. Bodrum ile alakalı Bodrum Yat Kiralama makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. Eğer yat kiralama turunuza Marmaris’ten başlamayı düşünürseniz Datça ve Hisarönü körfezi rotasını düşünebilirsiniz. Bu rotada görmeniz gereken yerler; Arap Adası, Bozuk Kale, Knidos, Bencik, Selimiye, Orhaniye, Dirsek Bükü ve Bozburun’dur. Bu rotaya ayrıca ek olarak Yunan Adalarından Simi ve Rodos’u da ekleyebilirsiniz. Rotanıza son şeklini vermeden Marmaris Yat Kiralama isimli makalemize göz gezdirmeyi ihmal etmeyin. Son olarak sizlere önerebileceğim bölge ise Fethiye ve Göcek bölgesi. Göcek yat kiralama müşterilerinin sıklıkla tercih ettiği bir destinasyon. Yemyeşil çam ağaçları ve masmavi denizi ile vazgeçilmez bir yerdir. Bu bölgede görmeniz gereken yerler ise; Turunç pınarı, Gemiler adası, Ağa limanı, Bedri Rahmi koyu, Göbün koyu, Domuz adası, Tersane adası ve Yassıcalar adasıdır. Bu bölge Göcek 12 adalar bölgesi olarak bilinir. Göcek rotası için yazmış olduğumuz Göcek Yat Kiralama yazısını okumayı unutmayın.

Yat Kiralama Fiyatları

Yat kiralama fiyatları yatın türüne, büyüklüğüne, standardına, kişi sayısına ve kiralama süresine göre değişebilmektedir. Genelde günlük fiyat üzerinden yiyecekler ve içecekler hariç olacak şekilde haftalık olarak hesaplanan yat kiralama fiyatı, tekneyi seçip beğendiğiniz zaman %50 si kaparo olarak yatırılması gereken bir tutardır. Bu noktada erken rezervasyon indirimleri çok önemlidir. Genellikle her senenin Mart ayı sonuna kadar yapılan yat kiralama sözleşmelerinde tekne kiralama bedeli üzerinden %20’lere varan erken rezervasyon indirimleri uygulanmaktadır. Bu konu ile ilgili yazımızı Yat Kiralamada Erken Rezervasyon linkinden okuyabilirsiniz. Seçtiğiniz menü ile alakalı, tur sürenize ve kişi sayınıza göre teknenin aşçısı tarafından oluşturulacak olan kumanya listesi alışverişinizi dilerseniz tura çıkacağınız gün kendiniz yada tekne personeline önceden yaptırabilirsiniz. Şirketimizin 2019 yaz sezonu için en küçük 3 kamaralı tekneler için önerdiği düşük sezon haftalık yat kiralama fiyatımız 19.500 TL’den başlamaktadır. Şirketimiz portföyünde sizlere sunmuş olduğumuz kiralık tekneleri fiyatları ile birlikte Yat Kiralama linkinden inceleyebilirsiniz. Taleplerinizi her teknenin detay sayfasının altında bulunan rezervasyon formu aracılığı ile bizlere kolayca iletebilirsiniz.


Paylaş: