Mavi Yolculuk Yat Kiralama

Vip Yat Kiralama | Turistler bu sene mavi yolculuk yat kiralamayı seçti | Yat Kiralama

Mavi Yolculuk Yat Kiralama | Vip Yat Kiralama | Mavi yolculuk yat kiralama ile ilgili ülkemizde en çok rağbet gören bölgeler genelde Bodrum, Marmaris, Göcek, Fethiye ve Bozburun oldu.

Mavi Yolculuk Yat Kiralama | Vip Yat Kiralama | mavi yolculuk yat kirlama

Mavi Yolculuk Yat Kiralama | Vip Yat Kiralama
Mavi Yolculuk Yat Kiralama
5 Ağustos 2019 Pazartesi

Mavi Yolculuk Yat Kiralama

Turistler bu sene mavi yolculuk yat kiralamayı seçti

Mavi yolculuk yat kiralama ile ilgili ülkemizde en çok rağbet gören bölgeler genelde Bodrum, Marmaris, Göcek, Fethiye ve Bozburun oldu.

Yat turizmi kaynaklı bazı şirketlerden toplanan veriler analiz edildiğinde, ülkemize bu sene mavi yolculuk yat kiralama için gelen yabancı turist sayısında %110 artış gösterdi. Yabancı turistler genellikle haftalık kiralama fiyatları ortalama 5.000 – 6.000 Euro’dan arasında olan 6-8 kabinli guletlere ilgi gösterdiler. Bu tip kiralık guletler ile ilgili sitemizi ziyaret edip dış ve kabin fotoğraflarını inceleyebilirsiniz.

Kültür ve Turizm bakanlığının yayınladığı bilgiye istinaden; ülkemizi yılın ilk 5 ayında ziyaret eden yabancı turist sayısı bir önceki yılın aynı dönemine göre %11,3 lük bir artışla 12 milyon 758 bin kişi oldu. En çok yabancı ziyaretçi alan illerimiz ize sırayla Antalya, İstanbul ve Muğla oldu. Türkiye’ye en çok turist gönderen ülkeler sıralamasında ise sırayla Rusya, Almanya ve Bulgaristan var. Bu durum mavi yolculuk yat kiralama sektörüne de olumlu olarak yansıdı. Mavi yolculuk teknelerinin Temmuz ve Ağustos ayları komple dolarken Haziran ve Eylül ayındaki haftalarında ise çok az bir boşluk kaldı. Rezervasyonların çoğu Mayıs ayında kapandı. Tekneler 2020 sezonu için rezervasyon almaya başladılar.

Bodrum, Marmaris, Göcek ve Fethiye en fazla rağbet gören merkezler arasında yer aldı

2019 sezonunda ülkemizde ‘de en çok tercih edilen destinasyonlar öncelikle Bozburun, Fethiye, Göcek, Bodrum ve Marmaris oldular. Mavi yolculuk yat kiralama merkezleri arasında geçtiğimiz yılın en popüler rotaları Fethiye ve Göcek bu sezon şampiyonluğu Bozburun’a kaptırdı. Bu bölgeleri yoğunlukla en fazla Türkiye, Rusya, Fransa, İtalya ve Almanya’dan ülkemize gelen misafirler tercih etti. Diğer ege ülkelerinden Yunanistan’da ise Lefkada başlangıçlı, Iyonya Adaları’nın olduğu taraf ile birlikte Atina başlangıçlı, İthaka, Parga, Korfu, Kefalonya ve Hidra adalarının bulunduğu bölgedeki rotalar epeyce ünlü durumda. Hırvatistan’a bakacak olursak, halen Dubrovnik ve Split arasındaki rotalar oldukça popüler durumda.

Bu yıl misafirlerimizin mavi yolculuk yat kiralama yaptıkları teknelere bakacak olursak; müşterilerimiz yoğunluklu olarak Türk tipi ahşap guletleri tercih ediyorlar. Bunun haricinde motor yatları tercih eden müşteri grupları daha kısa tatil düşünen kişiler oluyor. Türk ve Amerikalı müşteriler genelde gulet tipi tekneleri tercih ederlerken İtalya, Almanya ve kuzey Avrupa ülkelerinden gelen misafirler daha küçük yelkenli ve katamaran tipindeki tekneleri tercih ediyorlar.

2.500 TL’den başlangıç fiyatları ile yat kiralamak mümkün

Yat kiralama ücretleri kişi sayısı, tarihler ve çıkış limanı gibi birkaç belirleyiciye göre farklılık göstermektedir. Genelde şirketimizin Haziran ayı için 3 kabinli guletlerde başlangıç fiyatı olarak günlük 2.500 TL’ye mavi yolculuk yat kiralama alternatifi bulmak mümkündür. Misafirlerimiz, erken yapacakları rezervasyonlarda toplam kiralama fiyatlarını ortalama %20 daha düşük yapabilme imkanına sahiptirler. Bu fiyatlara genellikle yiyecek, içecekler ve kdv hariç olarak hesaplanmaktadır. Kumanya alışverişlerini misafirlerimiz dilerlerse kendileri yapabilmektedirler. Yat Kiralama ile ilgili detaylı tanıtım yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.


Paylaş: