Yat kiralama fiyatları! Saatlik, günlük yat kiralama ne kadar? Bodrum, Marmaris yat kiralama fiyatları!

Vip Yat Kiralama | Yat kiralama fiyatları! Saatlik, günlük yat kiralama ne kadar? Bodrum, Marmaris yat kiralama fiyatları! | Yat Kiralama

Yat kiralama fiyatları! Saatlik, günlük yat kiralama ne kadar? Bodrum, Marmaris yat kiralama fiyatları! | Vip Yat Kiralama | Yat kiralama fiyatları! Saatlik, günlük yat kiralama ne kadar? Bodrum, Marmaris yat kiralama fiyatları!

Yat kiralama fiyatları! Saatlik, günlük yat kiralama ne kadar? Bodrum, Marmaris yat kiralama fiyatları! | Vip Yat Kiralama | Yat kiralama fiyatları! Saatlik, günlük yat kiralama ne kadar? Bodrum, Marmaris yat kiralama fiyatları! yat kiralama

Yat kiralama fiyatları! Saatlik, günlük yat kiralama ne kadar? Bodrum, Marmaris yat kiralama fiyatları! | Vip Yat Kiralama
Yat kiralama fiyatları! Saatlik, günlük yat kiralama ne kadar? Bodrum, Marmaris yat kiralama fiyatları!
17 Temmuz 2020 Cuma

Yat kiralama fiyatları! Saatlik, günlük yat kiralama ne kadar? Bodrum, Marmaris yat kiralama fiyatları!

Yat kiralama fiyatları ne kadar sorusu yaz tatili planları yapan vatandaşlar tarafından yoğun olarak araştırılıyor. Ramazan Bayramı sonrası tatil bölgelerine akın etmesi beklenen tatilciler, koronavirüs salgını nedeniyle izole bir tatil planı yapıyorlar. Bunun için en uygun yol ise yat kiralamak! Peki yat kiralama fiyatları ne kadar? İstanbul, İzmir, Bodrum, Marmaris'te saatlik, günlük yat kiralama bedeli kaç lira? İşte detaylar...


YAT KİRALAMA FİYATLARI!

Yat kiralama fiyatları ekonomik ve lüks yatlar için farklılık gösterir. Genel olarak yolcu taşıma kapasitesi arttıkça özel yat kiralama ücreti de artıyor olsa da düşük kapasiteli lüks bir yat çok daha fazla yolcu taşıma kapasitesine sahip ekonomik bir yattan daha pahalı olabilir. Yatlar için en az kiralama süresi 2 saattir, daha kısa süreli kiralama yapmak isteyenler 2 saatlik kiralama ücretini ödemelidir. Yatlar organizasyon süresince sürekli boğaz turu yaparak hareket halinde de olsa, gezi yapmayıp belli bir yerde sabit de kalsa saatlik yat kiralama ücretleri aynı şekilde ödenir.

SAATLİK, GÜNLÜK YAT KİRALAMA FİYATLARI NE KADAR?


Yat kiralama fiyatları saatlik 750 TL ile 1000 TL arasında değişmektedir ve en az kiralama süresi 2 saat. Günlük fiyatlar da 4500 TL ile 6000 TL arasında değişmektedir ve sabah 10:00 ile akşam üzeri 18:00 arası sürüyor. Yatın kapasitesi ve lüks olma özellikleri arttıkça fiyat da o oranda artıyor.

 

BODRUM, MARMARİS, İZMİR YAT KİRALAMA FİYATLARI?

Marmaris'te günlük olarak yat kiralamanın bedeli ortalama 7 bin TL olarak gerçekleşirken, bu fiyat Bodrum'da biraz daha yüksek olabiliyor. İzmir limanlarında demirleyen yatların günlük kiralama bedeli ise en düşük 4500 TL'ye kadar düşebiliyor.

Yat turizmi 1 Haziran 2020'de başlıyor

İMEAK Deniz Ticaret Odası "Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü’nden, İMEAK Deniz Ticaret Odası’na gönderilen resmi yazıda, ticari yatların faaliyetlerinin, turun kapalı grupla yapılması durumunda mevcut kapasiteleriyle, farklı kişilerden oluşan grupla yapılması durumunda ise sosyal mesafe planına uygun olarak yürütüleceği kaydedildi" dedi.
Ticari yatların, 1 Haziran’dan itibaren faaliyetlerine yeniden başlamalarına izin verildi. İMEAK Deniz Ticaret Odası açıklamasına göre, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle çalışmaları durdurulan ticari yat ve ilkel yapılı ahşap gemilerin, İçişleri Bakanlığı Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığının aldığı tedbirlere uyma koşuluyla 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren faaliyetlerine yeniden başlamalarına karar verdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü’nden, İMEAK Deniz Ticaret Odası’na gönderilen resmi yazıda, ticari yatların faaliyetlerinin, turun kapalı grupla (aile, yakın akraba ve arkadaşlar) yapılması durumunda mevcut kapasiteleriyle, farklı kişilerden oluşan grupla yapılması durumunda ise sosyal mesafe planına uygun olarak yürütüleceği kaydedildi.

Teknelerin düzenli enfeksiyonunun yapılması ve her tur değişimi öncesinde tam dezenfeksiyon işleminin sağlanması ve bu işlemin belgelendirilmesinin Liman Başkanlıklarınca kontrol edileceği belirtildi.

TUR SÜRESİNCE DİĞER TEKNELERDEN VE KARADAN MİSAFİR KABUL EDİLMEYECEK

Tur başladıktan sonra ve tur süresince, yatlara, diğer teknelerden ve karadan misafir kabul edilmeyeceği bildirildi. Tekne girişinde veya dış cephesinde misafir ile personelin kolayca görebileceği genel kullanım alanlarında uygulanan ve uyulması gereken Kovid-19 tedbirleri ve kurallarına ilişkin yazılı ve görsel bilgilendirme panolarının düzenleneceği kaydedildi.

Yazıda, yeme ve içme hizmetlerinin mümkünse kapalı paketli olarak hijyen koşulları çerçevesinde servis edileceği belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, Kovid-19 sürecinden en olumsuz etkilenen sektörlerin başında turizmin geldiğini kaydetti.

2020 yılı için beklentilerin çok yüksek olduğu bir sezona hazırlanırken, salgın ile birlikte tüm hesapların alt üst olduğunu belirten Tamer Kıran, şunları kaydetti:
"İnsanlar haklı olarak sağlık kaygısı taşıyorlar. Bu nedenle izole olabilecekleri, kendilerini güvende hissedebilecekleri ortamları arıyorlar. Bu noktada az sayıda kişinin konaklayabildiği butik oteller, müstakil konutlar ile yat turizmi ve mavi yolculuk ön plana çıkıyor. Deniz turizmi ile iştigal eden üyelerimiz yeni duruma göre teknelerini hazırladı. Biz de devletimizin kurumlarıyla sürekli temas halindeydik. Beklediğimiz kararın çıkmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız başta olmak üzere ilgili tüm bakanlıklarımıza sektörümüz adına teşekkür ediyoruz. İlk etapta, iç turizm ile birlikte dahilde yat turizminin başlamasını öngörüyorum. Hava yolu ile yurt dışına geliş ve gidişlerin tam anlamıyla açılmasının ardından 1 Temmuz itibarıyla yat turizminin yabancılar tarafından da rağbet göreceğini tahmin ediyorum. Yat turizmi, Kovid-19 sürecinden en çok etkilenen turizm sektörüne önemli katkılar sağlayacak."

KAYNAK:SUPERHABER.TV


Paylaş: