Türkiye’de Yat ve Tekne Kirama alışkanlıkları ile alternatif Kiralık Yatlar

Vip Yat Kiralama | Yat ve Tekne Kiralama alışkanlıkları ve Kiralık Yatlar | Yat Kiralama

Türkiye’de Yat ve Tekne Kirama alışkanlıkları ile alternatif Kiralık Yatlar | Vip Yat Kiralama | Türkiye’de Yat ve Tekne Kirama alışkanlıkları ile alternatif Kiralık Yatlar

Türkiye’de Yat ve Tekne Kirama alışkanlıkları ile alternatif Kiralık Yatlar | Vip Yat Kiralama | yat kiralama, tekne kiralama, kiralık yatlar, kiralık tekneler, mavi yolculuk, tatil

Türkiye’de Yat ve Tekne Kirama alışkanlıkları ile alternatif Kiralık Yatlar | Vip Yat Kiralama
Türkiye’de Yat ve Tekne Kirama alışkanlıkları ile alternatif Kiralık Yatlar
31 Ocak 2016 Pazar

Türkiye’de Yat ve Tekne Kirama alışkanlıkları ile alternatif Kiralık Yatlar

2000’li yılların başlaması ve Milenyum çağına adım atmamızla beraber, Türk milleti olarak tatil anlayışımızda da belirgin değişiklikler oldu. Doğu ve Güney Avrupa ülkelerinde yıllardır var olan denizde tatil alışkanlığı bizim toplumumuzca da kabul edilmeye başlandı. Böylece Türklerin uzun yıllardır süregelen klasik her şey dahil otel tatili yapma eğilimleri daha farklı alanlara doğru genişledi.

Özellikle yaz aylarında Türkiye’de popüler olan Tekne Kiralama, daha önceleri pahalı bir tatil alternatifi olarak değerlendirilirdi. Fakat günümüzde sayısı artan Kiralık Yatlarile rekabet de daha çok kızışmış durumdadır. Eskiden birçok tekne sahibi ve yat acentesi gelen Yat Kiralama talebine uygun tekne alternatifi bulamazken şimdilerde tekne sayısındaki artış ile beraber, özellikle düşük sezon diye tabir edilen Temmuz ve Ağustos aylarının dışında kalan kiralama periyodunda, birçok teknenin açık günleri kalmaktadır. Bu durumda tekne sahipleri boş kalan günlerini doldurmak için sıklıkla fiyat düşürerek son dakika indirimleri sunmaktadır.  

Bu bağlamda müşterilerimizin Tekne Kiralamarezervasyonlarını önceden mi yoksa son dakikada mı yapmaları gerektiği konusuna gelecek olursak. Eğer müşterilerimiz mavi yolculuk tatillerini piyasada iyi bilinen ve kaliteli Kiralık Yatlar ile yapmak istiyorlarsa, rezervasyonlarını mutlaka önceden yapmalarında fayda var. Ayrıca bu şekilde acente tarafından verilen erken rezervasyon indirimi den faydalanarak bir avantaj da elde edebilirler. Bunun yanında eğer imkanınız yok ise, yaz ayları içerisinde son dakika indirimlerini kovalamanız gerekmektedir.   Bu şekilde, garanti olmamakla beraber, size uygun tarihlerde ve bütçenize en uygun olan kiralık tekne alternatifini bulma şansınız olabilir.

Son olarak, Ege ve Akdeniz’de Yat Kiralama için hangi dönemin daha uygun olduğu sorusun cevabını bulmaya çalışalım. Sizlerinde bildiği gibi, ülkemizin coğrafi konumu gereği bulunduğu iklim özellikleri sayesinde toplamda dört mevsimi bir sene içerisinde görmemizi sağlıyor. Yaz ayları Güney illerimizde ekvator seviyesine daha yakın olmaları sebebi ile daha sıcak ve kurak geçmektedir. Bu durum özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında varlığını en üst noktalarda hissettirmektedir. Dolayısı ile Mavi Yolculuk planları yapan misafirlerimizin bu ayların dışında kalan aylarda planlarını gerçekleştirmeleri, daha fazla ve daha uygun alternatifler bulmaları açısından önemlidir. Türkiye ve Dünya üzerinde %85 e yakın topluluk tatillerini Temmuz ve Ağustos aylarında planlamaktadırlar. Bu durum ülkemizde de talep fazlalığını ve dolayısı ile fiyat artışına neden olmaktadır. Dolayısı ile Haziran veya Eylül aylarında yapacağınız tatiller hem fiyat açısından hem de hava koşulları açısından daha uygun olacaktır.


Paylaş: