Türkiye’de Gulet Kiralama

Vip Yat Kiralama | Kiralık Gulet Tekne Yat Kiralama | Yat Kiralama

Türkiye’de Gulet Kiralama | Vip Yat Kiralama | Türkiye’de Gulet Kiralama ve Kiralık Tekneler

Türkiye’de Gulet Kiralama | Vip Yat Kiralama | kiralık yat, kirlık gulet, yat kiralama, gulet kiralama

Türkiye’de Gulet Kiralama | Vip Yat Kiralama
Türkiye’de Gulet Kiralama
8 Ağustos 2016 Pazartesi

Türkiye’de Gulet Kiralama

Türkiye’de Gulet Kiralama

Guletler, yüzyıllardır gerek yolcu taşıma gerek balıkçılık amaçlı insanların kullanımına sunuluyor. Birkaç on yıldır ise gulet tipi tekneler turizm amaçlı olarak da yaygın biçimde kullanılıyor. Guletlerin çoğunlukla ahşap malzemeden yapılıyor oluşu, yelkenlerinin mevcut olması ve güneşlenme, yemek yeme ve konaklama alanlarının genişliği giderek daha çok tercih edilmesine neden oluyor. Çoğunlukla arka kısmı dinlenme ve yemek alanı olarak planlanırken geniş ön kısmı ise güneşlenme alanı olarak ayrılıyor.

Guletler genellikle mavi yolculuk tatilleri için ideal deniz araçlarıdır. Deniz araçlarının su altında kalan ve denge işlevi gören kısım guletlerde nispeten daha kısadır. Bu özelliği ile guletlerin daha sığ sulara ve koylara daha kolay şekilde yanaşabilmesi sağlıyor. Dolayısıyla ülkemiz tatil beldelerindeki mavi yolculuk turlarında guletler fazlasıyla tercih edilmektedir.

Son yıllarda konfor ve lüks beklentilerini karşılamada üstün özelliklere sahip olan guletler, satın alma fiyatlarının nispeten pahalı oluşu nedeniyle genellikle tatil süresince kiralama yöntemi ile kullanılıyor. Kiralık gulet fiyatları, aile ve arkadaş grupları ile beraber tatil yapıldığı durumlarda otellere göre son derece uygun maliyetli ve konforlu bir seçenek olarak öne çıkıyor. Balayı, yıl dönümleri, doğum günü organizasyonları gibi özel günlerde de gulet kiralama, ideal bir seçenek olarak öne çıkıyor.

Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemiz, tatil seçenekleri bakımından çok sayıda opsiyona sahip. Son yıllara kadar ülkemiz tatilcileri genellikle otel konaklamalı tatil planlarını ön planda tutuyordu. Ancak son yıllarda, kalabalık tatil beldelerine ve otellere bir alternatif arayışı, daha lüks ve konforlu tatilleri uygun fiyatlarla yapabilme arayışı; özgür, bağımsız, aile ve arkadaş grupları ile tatilde yalnız kalma isteği tatilcilerin yönünü kiralık yat, kiralık gulet gibi alternatif araçlara çevirmesini sağladı. Gulet kiralama, özellikle birçok koy, sahil görmek, özgür bir tatil deneyimlemek isteyenler için ideal bir seçenek olarak görünüyor.

Gulet kiralamadaha çok Bodrum, Marmaris, Göcek gibi çok sayıda koya sahip tatil beldelerinde tercih ediliyor. Kiralık gulet ile tur şirketlerinin seyahat rotalarına bağlı kalmamak, en güzel koyları istenilen zamanda ve süre zarfında görmek mümkün oluyor. Gulet kiralama ile en çok tercih edilen koylar arasında Bodrum’da Iassos,  Mazı, Aspat, Bağla, Karaada; Marmaris’te Bördübet, Kumlubüt, Çiftlik, Selimiye, Amos; Göcek’te Bedri Rahmi, Boynuzbükü, Kleopatra gibi lokasyonlar bulunuyor. Her biri birbirinden güzel deniz ve doğa güzelliğine sahip bu koylarda kiralık gulet, kiralık yat gibi deniz araçları ile tatilin tadını yakın çevrenizle doyasıya çıkarmak, en iyi tatil deneyimlerinden birini yaşamak içten bile değil. Gulet kiralama kararını alırken kiralık yat ve kiralık gulet temin eden firmaların güvenilir olmasına, profesyonel kaptan ve mürettebat ile çalışmasına, ziyaret edilecek bölgeler ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olmasına dikkat etmek gerekiyor. Doğru bir tercih sayesinde gulet kiralama ile yapılacak tatil muhtemelen en iyi tatil deneyimi olacaktır.


Paylaş: