Şehirler arası seyahat yasağı ne zaman kalkacak?

Vip Yat Kiralama | Şehirler arası seyahat yasağı ne zaman bitiyor? Seyahat yasağı hangi illerde var? | Yat Kiralama

Şehirler arası seyahat yasağı ne zaman kalkacak? | Vip Yat Kiralama | İçişleri Bakanlığı’nca korona virüsü tedbirleri kapsamında birçok il için seyahat yasağı uygulaması ile giriş çıkışlar yasaklanmıştı. Ancak geçtiğimiz haftalarda yayınlanan genelge ile bazı illere yönelik şehirler arası giriş çıkış yasağı sona erdi.

Şehirler arası seyahat yasağı ne zaman kalkacak? | Vip Yat Kiralama | Şehirler arası seyahat yasağı ne zaman bitiyor, Seyahat yasağı hangi illerde var, Şehirler arası seyahat yasağı ne zaman kalkacak

Şehirler arası seyahat yasağı ne zaman kalkacak? | Vip Yat Kiralama
Şehirler arası seyahat yasağı ne zaman kalkacak?
26 Mayıs 2020 Salı

Şehirler arası seyahat yasağı ne zaman kalkacak?

Turizm ve yat kiralama müşterilerinin de sabırsızlıkla beklediği seyahat yasakları ile ilgili detaylar açıklanmaya başladı. Büyük şehirlerden turizm kasabaları olan Bodrum, Göcek ve Marmaris gibi beldelere tatil için otellere veya yazlıklarına gitmek isteyen milyonlarca insan bu haberi bekliyordu. Bu sene çoğu tatilci güvenli tatil seçeneklerinden biri olan yat kiralama alternatiflerine yoğunlukla ilgi gösteriyorlar. Birçok misafirimizden yoğunlukla talep aldığımız Bodrum yat kiralama ve Göcek yat kiralama alternatiflerini değerlendirecek müşteriler, bu yasakların ne zaman kaldırılacağı ile ilgili bizlere birçok kez soru soruyorlardı.

Sözcü gazetesinin bu konuda yayınladığı aşağıdaki habere bir göz atmanızı tavsiye ederiz:

 

Şehirler arası seyahat yasağı ne zaman bitiyor? Seyahat yasağı hangi illerde var?

Corona virüsü sebebiyle Nisan ayından bu yana uygulamada olan şehirlere giriş yasağı, normalleşme adımları ile gevşetilmeye başlandı. İlk olarak 7 ilde kaldırılan şehirler arası yolculuk yasağı geçtiğimiz hafta da 9 il ile devam etti. 15 ilde devam eden seyahat yasağı ne zaman bitecek? Hangi illerde seyahat yasağı var?

Şehirler arası seyahat yasağı ne zaman kaldırılacak sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Hali hazıda 14 Büyükşehir ve Zonguldak'ta devam eden şehirler arası seyahat kısıtlamasına ilişkin Bilim Kurulu üyeleri tarafından yapılan değerlendirmelerde illerdeki vaka sayısının düşmesine paralel olarak şehir giriş çıkış kısıtlamasının kaldırıldığı çoğu kez ifade edildi. Bayramda uygulanan dört günlük sokağa çıkma yasağının ardından vaka sayılarının Türkiye genelinde 500'ün altına gerilemesi bekleniyor.

Peki Şehirler arası seyahat yasakları ne zaman sona erecek? Yollar ne zaman açılacak?

İçişleri Bakanlığı’nca corona virüsü tedbirleri kapsamında birçok il için seyahat yasağı uygulaması ile giriş çıkışlar yasaklanmıştı. Ancak geçtiğimiz haftalarda yayınlanan genelge ile bazı illere yönelik şehirler arası giriş çıkış yasağı sona erdi. Peki hangi şehirlerde seyahat yasağı sona erdi, hangi illerde devam ediyor?

SEYAHAT YASAĞI KALDIRILAN İLLER

İçişleri Bakanlığı’nın valiliklere gönderdiği genelgeye göre;

Adana, Denizli, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Mardin, Ordu, Şanlıurfa, Tekirdağ ve Trabzon illerinde şehir seyahat kısıtlamaları 11.05.2020 Pazartesi günü saat 24.00'dan itibaren kaldırıldı.

Geçtiğimiz hafta yayımlanan genelgeye göre Aydın, Antalya, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin ve Muğla’da kara, hava ve deniz yoluyla giriş ve çıkış kısıtlaması kaldırılmıştı.

ŞEHİRLER ARASI YOLCULUK YASAĞI DEVAM EDEN İLLER

Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak illerinde ise şehir giriş-çıkış kısıtlaması uygulamasına 3 Haziran’a kadar devam edilecek.

SEYAHAT YASAĞI NE ZAMAN BİTECEK?

Bu illerde seyahat yasağının uzatılıp uzatılmayacağı 3 Haziran tarihinden önce belli olacak.

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/sehirler-arasi-seyahat-yasagi-ne-zaman-bitiyor-seyahat-yasagi-hangi-illerde-var-5838072/


Paylaş: