Salgında dahi Türk turizm noktaları daha fazla turist çekiyor

Vip Yat Kiralama | Korona Virüs Salgında dahi Türk turizm noktalarından Bodrum daha fazla turist çekiyor | Yat Kiralama

Salgında dahi Türk turizm noktaları daha fazla turist çekiyor | Vip Yat Kiralama | Korona Virüs Salgında dahi Türk turizm noktalarından Bodrum mavi yolculuk ve yat kiralama olanaklarıyla daha fazla turist çekiyor

Salgında dahi Türk turizm noktaları daha fazla turist çekiyor | Vip Yat Kiralama | bodrum mavi yolculuk, bodrum yat kiralama

Salgında dahi Türk turizm noktaları daha fazla turist çekiyor | Vip Yat Kiralama
Salgında dahi Türk turizm noktaları daha fazla turist çekiyor
30 Eylül 2020 Çarşamba

Salgında dahi Türk turizm noktaları daha fazla turist çekiyor

Masmavi denizleri, ılımlı iklimi, modern marinaları, mavi yolculuk imkanları, lüks turizm olanakları ve daha birçok emsalsiz özelliği ile tanınan, Türkiye’nin turistik cazibe merkezi olan Bodrum, korona virüs salgınına rağmen yabancı turistleri ve yatırımlar için cazibe merkezi olmaya devam ediyor.

Bodrum beldesi belediye başkanı Ahmet Aras, "Son yıllarda yerli ve yabancı yatırım artıyor ve salgın sırasında yavaşlamadı" dedi.

Bodrum'da altyapı projeleri de dahil olmak üzere mevcut projelerin değerinin bugüne kadar 5 milyar doları aştığına dikkat çeken Aras, dünyanın önde gelen firmalarının şehirdeki hareketsiz otelleri satın alıp yenilediğini sözlerine ekledi.

"Dünyanın seçkin otel markaları Bodrum'a akın etmeye devam ediyor" diyen Aras, bunların çoğunun ABD, Almanya, Hollanda ve İngiltere'den geldiğini sözlerine ekledi.

Fuar ve kongre, yat ve spor komplekslerinin yapımı gibi kültürel cazibe merkezlerinin yanı sıra yabancı ziyaretçiler de Bodrum'un aktif sağlık sektörüne yoğun ilgi gösteriyor.

"Ruslar spor turizmiyle, özellikle şu anda proje aşamasında olan buz hokeyiyle daha çok ilgileniyorlar" dedi.

Lüks yatların yapımı, yat kiralama, balıkçılık ve şarap imalathaneleri de Bodrum'un ekonomisinde önemli bir rol oynamaktadır.

Pandeminin konut talebini nasıl artırdığına dikkat çeken Aras, bu artan talebe cevap vermek için yeni gayrimenkul projelerinin temellerinin atıldığını söyledi.

Aras, zamanla Bodrum tatiline aşık olan turistlerin şehirdeki yatırım fırsatlarını keşfetmeye başladığını söyledi.

"Bu yarımada her zaman çevresiyle, kimliğiyle ve karakteriyle uyumlu projelere açıktır" dedi.

Aras, çoğu uçağın düştüğü salgından küresel turizm sektörünün etkilendiğini, böylece Bodrum'un yabancı ziyaretçi sayısının Ağustos ayına kadar yüzde 90 azaldığını, 100.000'e düştüğünü söyledi.

Ancak salgın başlamadan önce Bodrum'un Batı Avrupa, Baltık Denizi, Rusya ve Ukrayna pazarlarından çok ilgi gördüğünü ve son zamanlarda bir yaz bittiğini düşündüğünde yeniden dikkat çektiğini söyledi.

Aras, "Korkunç rakamlara rağmen 15 Eylül'de sona erecek yaz sezonu Ekim ortasına kadar uzatıldı" dedi.

İç turist talebinin artması nedeniyle Bodrum'daki bazı otellerde doluluk oranının yüzde 90'ın üzerinde olduğunu açıkladı.

Temmuz ayında şehre yaklaşık 10.000 arabanın girdiğini ve bunun günde yaklaşık 30.000 kişinin etkileyici bir transfer yaptığını söyledi.

Bodrum'un harika havası, atmosferi, açık alanları, geniş evleri ve villaları, özellikle uzaktan çalışmak için taşınan ve büyük şehirlerden taşınanlar için birçok kişi için karşı konulamaz olduğunu kanıtladı.


Paylaş: