Vip Yat Kiralama | OTELE ALTERNATİF ‘MAVİ YOLCULUK’ | Yat Kiralama

Vip Yat Kiralama | OTELE ALTERNATİF ‘MAVİ YOLCULUK’ | Yat Kiralama

OTELE ALTERNATİF ‘MAVİ YOLCULUK’ | Yat Kiralama,Tekne Kiralama,Mavi Yolculuk,Mavi Tur,Bodrum Mavi Yolculuk,Bodrum Mavi Tur,Bodrum Yat Kiralama,Fethiye Mavi Tur,Fethiye Mavi Yolculuk, Fethiye Yat Kiralama,Göcek Mavi Tur,Göcek Mavi Yolculuk,Göcek Yat Kiralama,Marmaris Mavi Tur,Marmaris Yat Kiralama,Marmaris Mavi Yolculuk

OTELE ALTERNATİF ‘MAVİ YOLCULUK’ | Vip Yat Kiralama | Koronavirüs salgını tatil tercihlerinin değişmesine neden oluyor. Güney sahillerinde yat ve teknelerini sezona hazırlayan turizm işletmecileri, “Alternatif turizm sektörün aşısı olacak” diyor.

OTELE ALTERNATİF ‘MAVİ YOLCULUK’ | Yat Kiralama,Tekne Kiralama,Mavi Yolculuk,Mavi Tur,Bodrum Mavi Yolculuk,Fethiye Mavi Yolculuk,Göcek Mavi Yolculuk,Marmaris Mavi Yolculuk

OTELE ALTERNATİF ‘MAVİ YOLCULUK’ | Ege ve Yunan Adalarında Mavi Tur Mavi Yolculuk

OTELE ALTERNATİF ‘MAVİ YOLCULUK’ | Vip Yat Kiralama | mavi yolculuk,yat kiralama

OTELE ALTERNATİF ‘MAVİ YOLCULUK’ | Mavi Tur,Mavi Yolculuk,Yat Kiralama,Tekne Kiralama,Fethiye yat kiralama,marmaris yat kiralama,bodrum yat kiralama,göcek yat kiralama

OTELE ALTERNATİF ‘MAVİ YOLCULUK’ | OTELE ALTERNATİF ‘MAVİ YOLCULUK’

OTELE ALTERNATİF ‘MAVİ YOLCULUK’ | Koronavirüs salgını tatil tercihlerinin değişmesine neden oluyor. Güney sahillerinde yat ve teknelerini sezona hazırlayan turizm işletmecileri, “Alternatif turizm sektörün aşısı olacak” diyor.

OTELE ALTERNATİF ‘MAVİ YOLCULUK’ | Vip Yat Kiralama
OTELE ALTERNATİF ‘MAVİ YOLCULUK’ | Yat Kiralama,Mavi tur,mavi yolculuk,türk ve yunan adalarına mavi tur mavi yolculuk
OTELE ALTERNATİF ‘MAVİ YOLCULUK’ | Marmaris yat kiralama,göcek yat kiralama,fethiye yat kiralama,bodrum yat kiralama
OTELE ALTERNATİF ‘MAVİ YOLCULUK’ | mavi yolculuk,yat kiralama
OTELE ALTERNATİF ‘MAVİ YOLCULUK’ | Göcek Yat Kiralama,Yat Kiralama,Göcek Mavi Tur,Göcek Mavi Yolculuk
OTELE ALTERNATİF ‘MAVİ YOLCULUK’ | Fethiye Yat Kiralama,Yat Kiralama,Fethiye Mavi Tur,Fethiye Mavi Yolculuk
OTELE ALTERNATİF ‘MAVİ YOLCULUK’ | Marmaris Yat Kiralama,Yat Kiralama,Marmaris Mavi Tur,Marmaris Mavi Yolculuk
OTELE ALTERNATİF ‘MAVİ YOLCULUK’
14 Ağustos 2020 Cuma

OTELE ALTERNATİF ‘MAVİ YOLCULUK’
Koronavirüs salgını tatil tercihlerinin değişmesine neden oluyor. Güney sahillerinde yat ve teknelerini sezona hazırlayan turizm işletmecileri, “Alternatif turizm sektörün aşısı olacak” diyor.
 
TÜRKİYE’nin gözde koylarının bulunduğu güney sahil bandında bu günlerde deniz turizmine yönelik yoğun bir hazırlık var. Kovid-19 salgınıyla birlikte değişen tatil tercihleri, yat turizmini, mavi yolculukları ve tekne turlarını yeni dönemin gözdesi haline getirdi. Yeşilin ve mavinin her tonunu içinde barındıran doğa harikası cennet koylara yapılacak mavi turlarda yer bulmak için yat işletmecilerine şimdiden ilgi başladı. Deniz işletmecileri teknelerini ve yatlarını sezona hazır hale getirmek için hummalı bir çalışma yürütüyor.
 
BAYRAMDA TEKNELER DENİZE İNER
 
Koronavirüs salgını deneyiminden sonra insanların beğenilerinin ve ilgi alanlarının daha doğayla iç içe turizm modellerine yöneldiğini söyleyen Antalya Deniz Ticaret Odası Başkanı Ahmet Çetin, “Normalleşme sürecinde tekne turları ve mavi yolculuklarda bir talep artışı yaşanması bekleniyor. Üyelerimiz turizm algısındaki bu değişimi gördükten sonra hazırlık sürecine girdiler. Şu anda güney sahil bandındaki tekneler yeni sezona hazırlanıyor. Yat ve teknelerin bakımı yüzde 90 oranında tamamlandı. Bayrama kadar tamamı denize inmiş olur. Deniz turizmi yapan tüm üyelerimiz hazırlıklarını bayram sonunu hedef alarak yapıyorlar” diye konuştu.
 
YÜZDE 50 KAPASİTEYLE ÇALIŞALIM
 
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Deniz Ticaret Odası (DTO) iş birliğiyle KOBİ finansmanı kapsamında tekne işletmecilerine 7 ay geri ödemesiz kredi imkanı sağladıklarını belirten Ahmet Çetin, “Bu sayede gelirini deniz turlarından elde eden üyelerimiz teknelerine bakım yaptırdı ve yeni yatırım alternatiflerini değerlendirdi. Bu zorlu süreçte sezona hazırlanmaya çalışan turizmcilere devletten hibe desteği ve uzun vadeli kredi taleplerimiz de karşılanırsa başarıya ulaşırız. Bakanlıklara ilettiğimiz talebimizde teknelerin yüzde 50 kapasiteyle çalıştırılmasını ve tek kullanımlık servis takımlarıyla yiyecek içecek sunumu yapılmasını önerdik” dedi.
 
ALTERNATİF TURİZMLE DÜZE ÇIKARIZ
 
Turizm sektörünün salgın sürecini bir fırsat olarak görüp yaşam ve tatil anlayışındaki dönüşümü olumlu yönde değerlendirebileceğini ifade eden Alternatif Turizm Etkinlikleri ve İşletmeleri Birliği Başkanı Cem Karaca, “Bu sayede ‘her şey dahil sistem’in olumsuz yanlarından sıyrılırken aynı zamanda daha fazla gelir getiren ve daha yaygın kitlelere hitap eden alternatif turizm modellerini de güçlendiririz. Alternatif turizm sektörün aşısı olacak. Sektördeki tıkanmış durumu aşıp düze çıkmamız alternatif turizm sayesinde olacak” öngörüsünde bulundu.
 
AÇIK ALAN İŞLETMELERİNE TALEP VAR
 
 
Salgın sürecinin etkileri hafiflediğinde insanların tatil için kapalı alanları değil açık alan imkanı sunan aktiviteleri tercih edeceklerine vurgu yapan Karaca, dönüşümle ilgili şu tahminlerini de sözlerine ekledi: “Tatilciler artık otellere ya da yazlık evlere kapanmak yerine daha sağlıklı ve güvenli buldukları açık alan işletmelerine yöneliyorlar. Yat ve tekne işletmecileri yoğun bir talep görecek. Güney sahili hem doğal ve kültürel miras hem de alt yapı imkanları bakımından yaşanacak bu dönüşüme çok uygun. Birçok yatırımcı bu nedenle bölgede yatırım yapmaya başladı.”
 
KAYNAK:HURRIYET.COM.TR
 

Paylaş: