Marmaris Yat Kiralama

Vip Yat Kiralama | Marmaris Yat Kiralama | Yat Kiralama

Marmaris Yat Kiralama | Vip Yat Kiralama | Marmars ve çevresinde tekne kiralama

Marmaris Yat Kiralama | Vip Yat Kiralama | yat kiralama, kiralık yatlar, marmaris tekne kiralama

Marmaris Yat Kiralama | Vip Yat Kiralama
Marmaris Yat Kiralama
27 Temmuz 2016 Çarşamba

Marmaris Yat Kiralama

Geleneksel bir alışkanlık olarak çoğu insan, uzun bayram tatillerinde yaşadığı şehri bırakmayarak olduğu yerin tatil boyunca keyfini çıkarır. Örneğin; İstanbul yalnızca bayramlarda tahammül edilebilir bir şehir haline gelir. Durum her ne kadar böyle olsa da geçtiğimiz Ramazan Bayramı, insanların yoğun tatil yapma hevesleri ağır bastı ve kendilerini Marmaris başta olmak üzere birçok tatil beldesine attılar.

Yeşili ile ünlü Marmaris oldukça meşhur bir belde olmasına karşın, Bodrum ile kıyaslayacak olursak, biraz ihmal edilmiş bir yönü her zaman vardır. Gerçi buna üzülmeli mi sevinmeli mi ona emin olamıyorum. Belde 5 yıldızlı otel sayısı az bunun yanında fiyatlar halen kabul görür düzeyde. Bodrum’dan farklı olarak az ilerisinde Datça ve güney doğusunda Fethiye ve Göcek gibi güzel bir konuma sahip. Marmaris e geldiğinizde Akyaka, Dalyan, İztuzu plajı gibi birçok yeri gezmenin gayet mümkün. Dalaman havaalanına bir buçuk saat uzaklıkta olan Marmaris ve çevresini gelebilmeniz için araba kiralamanız şart. Havaalanına olan uzaklığı tatilcilerin burayı tercih etmeme sebeplerinden biri olarak görülebilir. Genelde Marmaris’i mavi yolculuk müşterileri tercih eder. Sarsala, Kargıcık ve Aşı koyları haricindeki karayolu ulaşımı olmayan yakındaki birçok koy, tekne tatili müşterileri için harika alternatiflerdir. Marmaris e yakın ve yat kiralama müşterilerinin göz bebeği olan 2 belde ise Selimiye ve Bozburun köyleridir. Buralara günü birlik teke turu ile de gidebilirsiniz. En fazla 10 kişi kapasiteli teknelerle gidilen bu turlara, kişi başı 100 TL gibi bir ücret karşılığında yemekte dahil olmak üzere katılabiliyorsunuz.

Selimiye küçük ve şirin limanı, butik otelleri ve hediyelik mağazaları ile Alaçatı ile çok benzerlik gösteriyor. Limanın ilerisinde bulunan Sardunya restoran ve Paprika birçok yat müşterisinin vazgeçilmez uğrak noktalarından birkaçı. Hemen hemen Marmaris ten her tekne kiralayan müşteri eğer Selimiye tarafına rotasını çevirmiş ise bu restoranlara mutlaka uğrar.

Bozburun’da ise tekne sahiplerinin gözdeleri, Sabrina’s Haus, Mia Mai, Karia Bel gibi birbiri ardına sıralanan butik oteller ile birlikte Orfoz Restoran ve Tanem Sivar ve Ethem Dirvana çiftinin işlettiği Bozburun Yacht Club bunlardan sadece birkaçı. Buradan anlaşılacağı gibi Bozburun bir Bodrum olma yolunda adım adım ilerlemekte. 

Bu iki beldenin bir diğer güzel yanı ise Söğüt köyüne yakın olmaları. Söğüt’ün deniz kenarında konumlanan Deniz Kızı gibi restoranlarında ahtapot yemek ayrı bir keyiftir. Tekne kiralama destinasyonları arasında bulabileceğiniz en güzel deniz buradadır. Koyları sakin ve huzurludur. Söğüt, yatçılar tarafından tam olarak keşfedilmemiş bakir bir köydür.

Marmaris’ten biraz uzaklaşıp Fethiye tarafına gidecek olursanız Dalyan'ı mutlaka görmeniz gerekir. Burada bulunan İztuzu plajı dünyaca ünlü ve sayılı plajlar arasındadır. Geceleri Dalyan kıyısında restoranların menülerine bakıp size uygun olan birine karar verebilirsiniz. Burası bira turistik olduğu için yeme içme de biraz pahalı olabilir.

Bunun haricinde bir yarım gününüzü Akyaka’yı keşfetmek için ayırabilirsiniz. Burada ufak bir tekne turuna çıkıp Azmak’ın doğal güzelliğine hayran kalabilirsiniz. Eğer Datça tarafına gidecek olursanız mutlaka Knidos a kadar gitmenizi önerebiliriz. Burada birçok kiralık tekne gece konaklama yapar. Bunun haricinde ise Palamutbükü, Hayıtbükü, Ovabükü, Kızılbük koylarında denizin tadına varabilir ve küçük köy restoranlarında yemek yiyebilirsiniz. 

Bitti sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Daha Bördübet, Sedir Adası, İncekum, Çetibeli den hiç bahsetmedik bile. Marmaris, her türlü tatil seçeneği için çok fazla olanak sunmakta. Yat kiralama veya otel müşterileri için doğal güzellikler ve tertemiz denizi ile her sene cazibesini hızlıca arttırıyor.


Paylaş: