Marmaris Tekne Turu

Vip Yat Kiralama | Marmaris Tekne Turu | Yat Kiralama

Marmaris Tekne Turu | Vip Yat Kiralama | Marmaris Tekne Turu

Marmaris Tekne Turu | Vip Yat Kiralama | Marmaris Tekne Turu

Marmaris Tekne Turu | Vip Yat Kiralama
Marmaris Tekne Turu
20 Temmuz 2020 Pazartesi

Marmaris Tekne Turu

Sadece Marmaris’te değil, tüm Ege bölgesinde günübirlik tekne turları yapılmaktadır.  Ama Marmaris Tekne Turu, diğer turlara göre birçok farklı özelliklere sahiptir. Marmaris’in en güzel koylarını ve beldelerini gezebileceğiniz çok kapsamlı turlardır. Turların çoğunda öğle yemeği, rehberlik hizmetleri, ulaşım ve sigorta hizmetleri fiyata dâhildir. Tek başınıza bu beldeleri ve koyları gezmeniz, neredeyse imkânsızdır. Bunun için mutlaka tekne turuna katılmalısınız. İlçede çok sayıda ve farklı tur programına sahip turlar bulabilirsiniz.

 

 

Marmaris Tekne Turu Nedir?

Sıradan bir tekne turu değildir. Tekne deyince aklınıza küçük tekneler gelmesin. Marmaris Tekne Turu için kullanılan tekneler 2 veya 3 katlı, tam donanımlı gezi tekneleridir. Sabah erken saatlerde başlayan tur, akşam saatlerine kadar kesintisiz devam eder. Önceden bir tur rotası belirlenir ve bu güzergâh üzerinde devam eder. Tekne turu boyunca çeşitli ikramlar ve servisler sunulur. Öğle yemeği bu ikramlardan biridir. Tekne içi eğlenceler, showlar, müzik, dans ve daha birçok eğlenceli aktivite düzenlenir. Tur boyunca verilen molalarda yüzebilir veya çevredeki tarihi yerleri gezebilirsiniz. Bazı tekne turlarının bir kısmı karada geçtiği için, mola verilen yerlerden alışveriş yapma imkânı da bulabilirsiniz.

Neden Marmaris Tekne Turu?

Çünkü bu deneyimi Marmaris tatiliniz süresinde yaşayamazsanız, özel olarak Marmaris’e gelip, Marmaris Tekne Turu deneyimini yaşamanız zor olabilir. Tatiliniz devam ederken, en az 2-3 farklı tekne turuna katılmanızı tavsiye ediyoruz. Marmaris ve çevresinde gezilip görülmesi gereken o kadar çok yer var ki, bu doğal güzellikleri sadece filmlerde görebilirsiniz. Arkadaş grubunuz, aileniz ve sevdiklerinizle beraber katılabileceğiniz ortak aktivitelerden biridir. Herkesin kendine uygun farklı bir içerik bulacağından emin olabilirsiniz. Teknelerin uğradığı her koyun ayrı bir hikâyesi ve özelliği vardır. Ayrıca ortalama 100 TL gibi ekonomik bir ücret ile tüm gün aktivitelere katılabileceğiniz başka bir eğlence bulamayabilirsiniz. Tekne turları, tatilciler için bir fırsattır.  Ailecek katılacağınız size özel bir tur yapmayı istiyorsanız, Marmaris Tekne Kiralama hizmetini mutlaka değerlendirin. Çok ekonomik fiyatlar tekne kiralayarak bu turu sadece siz ve sevdiklerinizle beraber yapabilirsiniz.

Marmaris Tekne Turu İçin En Uygun Dönem Hangisi?

Marmaris’in en güzel dönemleri Nisan ve Ekim aylarıdır. Ekim sonuna kadar denize girebilir ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Marmaris Tekne Turu için de en uygun dönemler bu zamanlardır. Hava şartları uygundur, çevre atmosferi mükemmeldir, deniz ve güneşin keyfini çıkarabileceğiniz zamanlardır. Bu zaman zarfında, istediğiniz bir gün turlara katılabilirsiniz. Marmaris limanından kalkan onlarca tekne, her gün farklı destinasyonlar için kalkar. Tur öncesi mutlaka güzergâh bilgisini edinin ve ona göre tercih yapın. Ayrıca teknede sunulan hizmetleri de karşılaştırmanız da fayda vardır.  Kış döneminde genelde tekne turları yapılmamaktadır. Sadece birkaç kısıtlı bölgeye düzenlenen turlar bulabilirsiniz. Tekne turunun en güzel dönemi yaz sezonudur.

Marmaris Tekne Turu Fiyatları

Ne istediğinize bağlı olarak, Marmaris Tekne Turu fiyatları 90 ila 150 TL arasında değişebilmektedir. Bunlar kişi başı fiyatlar olup, çocuklar için indirimli fiyatlar geçerlidir. Teknede kahvaltı ve öğle yemeği varsa, bunlar fiyata yansır. Genelde tüm tekne turlarında şu hizmetler fiyata dâhil olur: otel transferleri, rehberlik hizmetleri, öğle yemeği ve ferdi sigorta. Bazı tekne turları “ limitsiz “ olarak sunulur. Bu, teknede alınan içeceklerin ücretsiz olduğu anlamına gelir. Çünkü birçok turda içecekler ücretli servis edilir. Piyasa ortalamasının altında satılan tekne turlarından uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Felekten bir gün çalayım derken, tatilinizi zehir etmeyin. Sadece güvenilir tekne turlarını tercih edin.

Marmaris Tekne Turuna Nasıl Katılabilirim?

Bunun için 3 farklı seçeneğiniz var. Marmaris Tekne Turu için internette arama yapabilirsiniz, Marmaris limanında demirleyen gezi teknelerden bilgi alabilirsiniz veya daha önce bu tür turlara katılan arkadaş ve çevrenizden tavsiye alabilirsiniz. Marmaris’teo kadar çok tekne turu seçeneği var ki, hepsine katılmanız aylar sürebilir. O yüzden sadece en çok gezmek istediğiniz bölgeleri kapsayan turları tercih edin. Dilerseniz her gün başka bir tekne turu ile Marmaris’i boydan boya gezebilirsiniz. Zaten kişisel olarak her yeri gezmeniz ulaşım ve rehberlik bakımından çok zor olur. Kapsamlı bir gezisi için, mutlaka tekne turlarının desteğine ihtiyacınız olacaktır. Tura katılmadan önce internetten veya telefonla rezervasyon yapıp, ödemesini tur günü nakit olarak teknede yapıyorsunuz.

Marmaris Tekne Turu İçin Tavsiyeler

Tur boyunca deniz ile temas halinde olacağınız için mayo, havlu, şort, terlik, güneş gözlüğü, güneş kremi ve şapka gibi aksesuarlarınızı almayı sakın unutmayın. Marmaris Tekne Turu tavsiyelerimiz bununla sınırla değil elbette. Bir yedek kıyafet ve rahat bir yürüyüş ayakkabı almalısınız. Çünkü her ne kadar ismi tekne turu olsa bile, turun bazı zamanları karada geçmektedir. Özellikle mola verilen yerlerde rahat yürüyüş yapabilmeniz için buna ihtiyacınız olacak. Teknede sunulan hizmetler ve ikramlar sınırlıdır. Mola yerlerinde yapacağınız kişisel harcamalar ve alışveriş için mutlaka yanınızda bir miktar nakit para bulunması gerekir. Ayrıca hafif bir spor çanta, tüm aksesuarlarınızı taşımanız için gereklidir.

En iyi Marmaris Tekne Turu Hangisi?

Marmaris ve çevresinde düzenlenen her tekne turu için “ en iyi” tanımlamasını kullanabiliriz. Hiçbir Marmaris Tekne Turu, diğerinden iyi değildir. Çünkü hepsi çok kaliteli servis sunmaktadır. Bu tekne turları turizm bakanlığı tarafından sıkça denetlendiği için, zaten en iyi hizmeti sunmak zorundadırlar. Tekne turlarının, Marmaris turizmine katkısı oldukça fazladır. En iyi tur ünvanını, sadece tura katılanlar verebilir. Bunun için tekne turları hakkında yapılan yorumlara göz atabilirsiniz. Böylece hangisinin daha iyi olduğuna karar verebilirsiniz. Teknenin hacmi, konforu, güvenli olması, sunulan hizmetler, yemek menüsü içeriği ve kalitesi, rehberlik hizmetleri ve benzer hizmetler, o tekne turunun kalitesini ortaya koyar.

KAYNAK: sondakika44.com


Paylaş: