Göcek'te kiralık mavi tur teknesi yandı

Vip Yat Kiralama | Göcek'te kiralık mavi tur teknesi yandı | Yat Kiralama

Göcek'te kiralık mavi tur teknesi yandı | Vip Yat Kiralama | Göcek'te kiralık mavi tur teknesi yandı: Fransız turist ölü bulundu, 4'ü yaralı 14 kişi kurtarıldı

Göcek'te kiralık mavi tur teknesi yandı | Vip Yat Kiralama | mavi tur teknesi yandı, medsun yangın

Göcek'te kiralık mavi tur teknesi yandı | Vip Yat Kiralama
Göcek'te kiralık mavi tur teknesi yandı
17 Eylül 2019 Salı

Göcek'te kiralık mavi tur teknesi yandı

Göcek'te kiralık mavi tur teknesi yandı: Fransız turist ölü bulundu, 4'ü yaralı 14 kişi kurtarıldı

Muğla'nın Fethiye ilçesi Göcek koylarında bu sabah bir mavi yolculuk teknesinde çıkan yangında Fransa vatandaşı Pierre Bertinopti (70) yaşamını yitirirken, 4'ü personel 14 kişi ise denize atlayarak kurtuldu. Kurtulanlar içerisindeki 1'i kadın 4 yaralı hastaneye kaldırıldı.

 

Sabah saat 06.00 sıralarında Göcek  Büyükova Koyu'nda demirli 25 metre uzunluğunda, 8 metre genişliğindeki, 9 kamaralı 'Medsun' isimli kiralık gulet yatta yangın çıktı. Mutfak bölümünde çıktığı tahmin edilen yangın, kısa sürede ahşap olan teknenin tamamını sardı. 10 yolcu ve 4 mürettabat son anda denize atlayarak canlarını kurtardı.

                                         

Yakında demirleyen diğer teknelerde bulunanlar denize atlayan 14 kişiyi kurtardı. 112 çağrı merkezine yapılan ihbar üzerine bölgeye 2 sahil güvenlik botu, 1 Dalış Emniyet Güvenlik ve Arama Kurtarma Timi (DEGAK) ile 1 Kıyı Emniyeti Botu (KIYEM) sevk edildi. KIYEM- 5 romörkörü, halatları yandığı için denize doğru sürüklenen guletteki yangına müdahale ederken, kurtulan 14 kişi Sahil Güvenlik botuna alındı.

Yaralılardan ayaklarında cam kırıklarına bağlı kesikler oluşan kadın ile sırtında yanık olan Fransa vatandaşı Bruns George (66), çeşitli yerlerinde sıyrıklar olan bir diğer yolcu ve elinde kesik olan yat personeli Bilgin Karaca (19) Sahil Güvenlik'e ait zodiac botla Göcek'e götürüldü. Yaralılar, burada hazır bekletilen ambulanslarla Fethiye Devlet Hastanesi'ne kaldırılıp tedavi altına alındı. Yaralılardan tekne personeli Karaca ile Fransız yolcu George Dalaman Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Kurtarılan diğer 10 kişi ise bir başka Sahil Güvenlik Botu'na nakledilip, Göcek Limanı'na götürüldü.

Kurtarılan gulet personelinden ve yolculardan yabancı uyruklu bir yolcunun kayıp olduğu bilgisine ulaşıldı. Bunun üzerine Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığı'na bağlı DEGAK Özel Dalış Timi karayolu ile önce Göcek'e geldi, ardından da buradan bir botla olay yerine ulaştı.

DEGAK Dalış Timi tamamen yanarak kullanılmaz hale gelen guletteki kayıp olan yolcunun bulunması için arama-kurtarma çalışması başlattı. Dalış timi, 70 yaşındaki Fransız yolcu Pierre Bertinopti 'nin cansız cesedine ulaştı. Bertinopti'nin denizden çıkartılan cesedi, Sahil Güvenlik Botu ile Göcek'e gönderildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.


Paylaş: