Göcek Yat Kiralama

Vip Yat Kiralama | Göcek Yat Tekne Kiralama | Yat Kiralama

Göcek Yat Kiralama | Vip Yat Kiralama | Masmavi Göcek koylarında yat ve tekne kiralama ve mavi yolculuk.

Göcek Yat Kiralama | Vip Yat Kiralama | yat kiralama, tekne kiralama, Göcek yat kiralama, mavi yolculuk

Göcek Yat Kiralama | Vip Yat Kiralama
Göcek Yat Kiralama
4 Ağustos 2016 Perşembe

Göcek Yat Kiralama

Göcek Koyları Mavi Yoculuk

Muğla Fethiye bağlı Göcek, ülkemiz tatil beldeleri içinde muhteşem koyları, doğa güzelliği ve berrak denizi ile özel bir konuma sahiptir. Göcek, birçok tatil bölgemizin aksine yeterli plaj alanlarına sahip değildir. Göcek’te tatil genellikle tekne ve yatlarla koyları gezerek gerçekleşir. Bu anlamda dünyanın önemli merkezlerinden biri olarak da gösterilebilir.

Göcek’te sahillerin azlığına paralel olarak otel sayısı da oldukça az ve 5 yıldızlı hizmet sunan tesis sayısı çok kısıtlı. Dolayısıyla Göcek’te tatil süreci tekne ve yatlarla koyların ziyareti ile gerçekleşiyor. Koylara yapılacak mavi yolculuk için birçok tekne ve yat firması günlük turlar düzenliyor. Bu turlar ile Göcek’in meşhur 12 adaları, birbirinden güzel koyları ziyaret edilebiliyor ve son derece güzel denizinin keyfini çıkarmak mümkün oluyor.

Yaz aylarında hemen her tatil beldesinde yaşanan yoğunluk elbette Göcek’te de kendini gösteriyor. Koylara yapılan tekne turları bu sebeple genelde kalabalık bir ziyaretçi kitlesi ile gerçekleşiyor. Aynı zamanda koyların ve kişi sayısının fazlalığı turların 9-10 saat sürmesine yol açabiliyor.

Göcek’te tatil imkanı elbette yalnızca tekne turları ile sınırlı değil. Yalnızca istenilen koyları ziyaret etmek, görülmesi gereken yerler hakkında kapsamlı danışmanlık hizmeti almak, tatili aile ve arkadaşlar ile baş başa geçirmek ve konfor, lüks açısından beklentilerin daha iyi karşılandığı bir tatil yat kiralama ve tekne kiralama ile de mümkün.

Göcek’in koy ve adaları itibariyle tatil anlayışının tekne ve yatlar üzerine kurulmuş olması yat kiralama ve tekne kiralama seçeneğini bölgede bir ulaşılması güç bir lüks olmaktan çıkarmış durumda. Zengin opsiyonlar ve olağanüstü bir mavi yolculuk vadeden tekne kiralama işletmeleri, Göcek tatilinin unutulmaz geçmesine ön ayak oluyor.

Göcek’te yat kiralama ile çıkılacak mavi yolculuk birbirinden güzel koyları ziyareti içeriyor. Bunlardan biri olan Kleopatra (Hamam) Koyu, muhteşem denizi, denizdeki biyosistemin çeşitliliği ve yeşil alanları ile tekne kiralama tercih edenlerin en çok uğradığı noktalardan biri. Kleopatra’nın koyu ziyaret ettiği ve yıkanmak için de bir hamam yaptırdığına inanılıyor. Bu efsane bile koyun güzelliği hakkında ipuçları veriyor.

Dİğer muhteşem koylardan Bedri Rahmi Koyu, diğer adıyla Taşkaya Koyu, muhteşem doğa güzelliğinin yanında ünlü şair ve ressamın bölgedeki bir kayanın üzerine çizdiği balık figürü ile de tanınıyor. Koyun bu adı almasını sağlayan balık figürü, bölgenin doğa ve sanat güzelliği ile birlikte anılmasını sağlamış.

Göcek’in en güzel koylarından olan Boynuzbükü ise mavi yolculuk rotasında uğranılması gereken diğer önemli yerlerden biri olarak öne çıkıyor. Bölgeye özgü sığla ağaçları, durgun ve berrak denizi, yat kiralama ile ziyaret edilebilecek ideal koylardan biri. Göcek koyları, tüm tatilciler için çok güzel bir deneyim ve tatil keyfi vadediyor. Doğru bir seyehat planı ile Göcek’ten mutsuz ayrılmak mümkün değil.


Paylaş: