En Güzel Mavi Yolculuk Rotaları

Vip Yat Kiralama | En Güzel Mavi Yolculuk Rotaları | Yat Kiralama

En Güzel Mavi Yolculuk Rotaları | Vip Yat Kiralama | Sizler için En Güzel Mavi Yolculuk Rotaları listesini hazırladık...

En Güzel Mavi Yolculuk Rotaları | Vip Yat Kiralama | En Güzel Mavi Yolculuk Rotaları,mavi yolculuk

En Güzel Mavi Yolculuk Rotaları | Vip Yat Kiralama
En Güzel Mavi Yolculuk Rotaları
3 Ağustos 2020 Pazartesi

En Güzel Mavi Yolculuk Rotaları
Fethiye

İlk olarak Akdeniz'deyiz ve Likya Medeniyeti'nin izini sürüyoruz. Korunaklı limanların son bulduğu bölgedir Fethiye Körfezi. Körfezin tekneyle gezilebilecek en güzel noktası antik Simena şehrinin bulunduğu Kaleköy ile Kekova koylarıdır. Kaş ve Kalkan da bir diğer durak noktasıdır. Bizans kilise kalıntılarının bulunduğu Gemiler Adası da mutlaka uğranılması gereken noktalardan biri.Fethiye'deki kiralık yat listesi için tıklayınız...

 

Göcek

Dantel gibi işlenmiş koylar, aradaki onlarca adacık, etrafı saran çam ormanıyla körfezden çok bir iç denizdir Göcek. Dünyada eşi benzeri olmayan bir mavi yolculuk destinasyonu. Birçok marinanın yanyana bulunduğu Göcek merkezden çıkar çıkmaz maviliğin kollarında bulursunuz kendinizi. Göcek'in doğu kıyısında sırasıyla Atbükü, Boynuzbükü, Killebükü, Taşyaka, Sıralıbük, Sarsala, Manastır Koyu, Hamam Koyu, Göbün yer alır. Körfezin içinee ayrıca Göcek, Yassıcalar, Tersane ve Domuz adaları serpilmiştir. Her biri ayrı güzellik sunar.

Göcek'deki kiralık yat listesi için tıklayınız...

 

Bodrum
 
Hem mavi yolculuk yapayım hem de merkezden uzaklaşmayayım diyorsanız o zaman size önerimiz Bodrum Yarımadası koyları. Mavi yolculuğun doğduğu bu koylarda dolaşmak, Halikarnas Balıkçısı'nın izini sürmek büyük bir keyif elbette. Her ne kadar koylar artık yıllar öncesinden bir hayli farklı olsa da... Bodrum Yarımadası mavi yolcular için batı ve güney yakası olarak ikiye ayrılıyor. Yalıkavak, Gümüşlük, Turgutreis, Çatalada batı yakasının en popüler koyları. Ancak deniz de bir o kadar zorlu. Güney yakası ise Akyarlar Koyu'nda başlar, Karainci, Bağlar, Ortakent, Adaboğazı, Bitez, Babuç koyları, Orak Adası, Çökertme, Ören ve Akbük koylarıyla devam eder. Koyların hepsinde yapılaşma bulunsa da her türlü ihtiyacın giderilebileceği tesislerin bolluğu bu koyları avantajlı kılıyor.
 
Datça
 
Ege ve Akdeniz'in birleştiği nokta Datça Yarımadası, sarp dağlarla çevrili koylarıyla koynuna alıverir bizleri. Binlerce yıllık geçmişi sayesinde, dümen suyunda bırakılan her bir milde yeni bir sürpriz sunar mavi yolculara. Kuzeyde Körmen Limanı'yla başlar yarımada turu. Hemen 7 mil batısında da Mersincik Limanı içinde küçük bükler barındırır. Yarımadanın en batı ucundaki Knidos, heybetli feneriyle buruna uğramayıp da geçip giden denizcilere bir selam çakar. Son derece mistik bir havaya sahip Knidos Burnu'nun koyuna demirlerseniz dağa tırmanıp nakış gibi işlenmiş Ege kıyılarına bir de buradan bakmanızı tavsiye ederiz. Knidos'u sırasıyla Palamut Bükü, Kurubük, Mesudiye Bükü, Hayıt Bükü takip eder.
 
Bozburun
 
Merkezi Bozburun Köyü olan yarımadanın en büyük avantajlarından biri kolaylıkla Simi Adası'na geçilebilmesi. Yarımada ise rüzgarlara kapalı koylarıyla mavi yolculara benzersiz bir deneyim sunuyor. Karadan ulaşımın olmadığı ve içerisinde gerçekten yıkık bir kalenin bulunduğu son derece ilkel ama bir o kadar etkileyici Bozukkale bu rotanın en gözde koylarından biri. Korsan Koyu, Serçe Limanı, Arap Adası, Buruniçi ve Gebekse Koyları, gözlerden ırak bir şekilde, tam anlamıyla denizin tadını çıkarmak isteyenleri bekliyor. Eğer biraz hareket isterseniz Bozburun Köyü'ne bağlanabilirsiniz. Köyün bulunduğu koyun çıkışına doğru yer alan Bozburun Yacht Club, enfes yemekleriyle son yılların en popüler mekanlarından biri. Hızlı yarış yelkenlileriyle farklı bir deneyim yaşamak isteyenler mekanın sahibi Edhem Dirvana'nın süper hızlı yarış katamaranlarıyla rüzgarın tadını çıkarabiliyor.
 
KAYNAK:OGGUSTO.COM

Paylaş: