Vip Yat Kiralama | El değmemiş koyların milyon dolarlık misafirleri denize indiriliyor | Yat Kiralama

Vip Yat Kiralama | El değmemiş koyların milyon dolarlık misafirleri denize indiriliyor | Yat Kiralama

El değmemiş koyların milyon dolarlık misafirleri denize indiriliyor | Yat Kiralama,Tekne Kiralama,Mavi Yolculuk,Mavi Tur,Bodrum Mavi Yolculuk,Bodrum Mavi Tur,Bodrum Yat Kiralama,Fethiye Mavi Tur,Fethiye Mavi Yolculuk, Fethiye Yat Kiralama,Göcek Mavi Tur,Göcek Mavi Yolculuk,Göcek Yat Kiralama,Marmaris Mavi Tur,Marmaris Yat Kiralama,Marmaris Mavi Yolculuk

El değmemiş koyların milyon dolarlık misafirleri denize indiriliyor | Vip Yat Kiralama | El değmemiş koyların milyon dolarlık misafirleri denize indiriliyor.Haber.

El değmemiş koyların milyon dolarlık misafirleri denize indiriliyor | Yat Kiralama,Tekne Kiralama,Mavi Yolculuk,Mavi Tur,Bodrum Mavi Yolculuk,Fethiye Mavi Yolculuk,Göcek Mavi Yolculuk,Marmaris Mavi Yolculuk

El değmemiş koyların milyon dolarlık misafirleri denize indiriliyor | Ege ve Yunan Adalarında Mavi Tur Mavi Yolculuk

El değmemiş koyların milyon dolarlık misafirleri denize indiriliyor | Vip Yat Kiralama | El değmemiş koyların milyon dolarlık misafirleri denize indiriliyor,mavi yolculuk,mavi tur

El değmemiş koyların milyon dolarlık misafirleri denize indiriliyor | Mavi Tur,Mavi Yolculuk,Yat Kiralama,Tekne Kiralama,Fethiye yat kiralama,marmaris yat kiralama,bodrum yat kiralama,göcek yat kiralama

El değmemiş koyların milyon dolarlık misafirleri denize indiriliyor | El değmemiş koyların milyon dolarlık misafirleri denize indiriliyor

El değmemiş koyların milyon dolarlık misafirleri denize indiriliyor | El değmemiş koyların milyon dolarlık misafirleri denize indiriliyor.Haber.

El değmemiş koyların milyon dolarlık misafirleri denize indiriliyor | Vip Yat Kiralama
El değmemiş koyların milyon dolarlık misafirleri denize indiriliyor | Yat Kiralama,Mavi tur,mavi yolculuk,türk ve yunan adalarına mavi tur mavi yolculuk
El değmemiş koyların milyon dolarlık misafirleri denize indiriliyor | Marmaris yat kiralama,göcek yat kiralama,fethiye yat kiralama,bodrum yat kiralama
El değmemiş koyların milyon dolarlık misafirleri denize indiriliyor | El değmemiş koyların milyon dolarlık misafirleri denize indiriliyor,mavi yolculuk,mavi tur
El değmemiş koyların milyon dolarlık misafirleri denize indiriliyor | Göcek Yat Kiralama,Yat Kiralama,Göcek Mavi Tur,Göcek Mavi Yolculuk
El değmemiş koyların milyon dolarlık misafirleri denize indiriliyor | Fethiye Yat Kiralama,Yat Kiralama,Fethiye Mavi Tur,Fethiye Mavi Yolculuk
El değmemiş koyların milyon dolarlık misafirleri denize indiriliyor | Marmaris Yat Kiralama,Yat Kiralama,Marmaris Mavi Tur,Marmaris Mavi Yolculuk
El değmemiş koyların milyon dolarlık misafirleri denize indiriliyor
4 Ağustos 2020 Salı

El değmemiş koyların milyon dolarlık misafirleri denize indiriliyor

Türkiye'nin gözde tatil merkezi Muğla'nın el değmemiş koylarını mesken tutan milyon dolarlık lüks yatlar, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan kısıtlamanın kaldırılmasıyla mavi sularla buluşmaya başladı.

Türkiye'nin bin 484 kilometreyle en uzun kıyı şeridine sahip şehri Muğla, lüks yatlarla deniz turizmini hareketlendirecek.Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan kısıtlamanın kaldırılmasıyla deniz turizminde hareketlilik yaşanıyor.

Bin 484 kilometreyle Türkiye'nin en uzun kıyı şeridine sahip ili Muğla'nın ünlü koylarında "mavi yolculuk" yapmak isteyen turistlerin birçoğu Gökova Körfezi, İngiliz Limanı, Çökertme, Göcek, Marmaris, Fethiye, Ölüdeniz, Kızılada, Datça ve Hisarönü koylarında mavi yolculuğa çıkıyor.
 
Sahipleri arasında yerli ve yabancı iş insanlarının da bulunduğu çok sayıda lüks yat, Türkiye'nin gözde tatil merkezi Muğla koylarını mesken tutmaya başladı. Maviyle yeşilin bütünleştiği koylarda demirleyen lüks yatlardaki misafirler, sessiz bir ortamda denize girerek günün yorgunluğunu atıyor.
 
Türkiye'nin en önemli mavi tur merkezlerinden Marmaris ilçesindeki marinalara çekilen, fiyatları milyonlarca doları bulan lüks yatlar ve tekneler de bakım ve onarımdan geçirildi.
 
Dış ve iç yüzey onarımından elektronik sistemlerine, motorlarından koltuklarına, mutfağından perdelerine kadar kışlık bakımları yapılan yatların son olarak boyaları yapılarak turizm sezonuna hazır hale getirildi.
 
Türkiye'nin karada en büyük yat kapasiteli marinalarının bulunduğu, Güney Ege'nin mavi tur merkezi ilçede, kış boyunca bakımı yapılan yat ve tekneler, turizm sezonunu için birer birer denize liftlerle denize indiriliyor.
 
"ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE HAREKETLİLİĞİN DAHA DA ARTACAĞINA İNANIYORUZ"
 
Deniz Ticaret Odası Marmaris Şubesi Başkanı Halil Bağlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Marmaris'in yat bakımı ve marinacılık açısından çok zengin olduğunu söyledi.
 
İlçede yaklaşık 2 bin 500 yat kapasitesi olduğunu aktaran Bağlı, şöyle devam etti:
 
"Özel ve ticari yatlar dahil ilçemizde 2 bin 500 kapasitemiz mevcut. 2 bin 500 yat kış boyu sezona hazırlandı. 1 Haziran itibarıyla yatların tam kapasite, günübirlik tur teknelerin yüzde 50 kapasiteyle seferlere çıkmasına izin verildi. Yatların sezon hazırlıkları bitti. Denize inmeye başladı. Son hazırlıklar yapılıyor, bakımını bitiren denizle buluşuyor."
 
Bağlı, Marmaris'te altyapısı tamamlanmış 4 marina olduğunu belirterek, "Bu marinalar Akdeniz'de isim yapmış marinalar. Yeterli altyapı, kışlama, bağlama ve bakım, tamir için imkanları mevcut. Yatların bakım onarım ve kışlama harcamaları bölgemizde ciddi bir gelir kaynağı." dedi.
İleriki günlerde hareketliliğin daha da artacağına inandıklarını vurgulayan Bağlı, "Yatlar, diğer konaklama tesisleriyle kıyaslandığı zaman daha izole, daha temiz bir ortam sunuyor. İzole bir tatil için en ideal mavi tur ve yat turizmi. Daha nezih ve sakin bir tatil için deniz turizmi tercih edilmeli." diye konuştu.
 
"TÜRKİYE'DE GÜVENLİ ŞEKİLDE MAVİ YOLCULUK YAPILACAK KOY SAYISI ÇOK FAZLA"
 
Deniz Turizmi Birliği Derneği Başkanı Erkan Özatağ ise Türkiye'nin yat bakım ve onarımında dünyada adından söz ettirdiğini söyledi.
Yatların bakım ve onarımlarının uluslararası standartlarda yapıldığına işaret eden Özatağ, yatların kış aylarında ekonomik yaşama da ciddi boyutta katkıları olduğunu ifade etti.
 
Turizmci Özay Akdoğan ise salgın sürecinde uzun süre evlerinde kalan insanların bölgeye özlem duyduklarını dile getirdi.
 
Artık denizle buluşma zamanının geldiğini belirten Akdoğan, "Mavi yolculuğun merkezi olarak kabul ettiğimiz Gökova ve Göcek, koylarımızın en çok yoğunluk yaşanacağı yerlerden. Türkiye'de güvenli şekilde mavi yolculuk yapılacak koy sayısı oldukça fazla. Misafirler kentteki el değmemiş bakir koylarda en güzel şekilde tatilini geçirebiliyor." dedi.
 
KAYNAK:HURRIYET.COM.TR

Paylaş: