Dünyanın en pahalı kiralık yatı Moonlight 2 Bodrumda

Vip Yat Kiralama | Dünyanın en pahalı kiralık yatı Moonlight 2 Bodrumda | Yat Kiralama

Dünyanın en pahalı kiralık yatı Moonlight 2 Bodrumda | Vip Yat Kiralama | Dünyanın en pahalı kiralık yatı Moonlight 2 Bodrumda

Dünyanın en pahalı kiralık yatı Moonlight 2 Bodrumda | Vip Yat Kiralama | moonlight 2, kiralık yat, bodrum yat kiralama

Dünyanın en pahalı kiralık yatı Moonlight 2 Bodrumda | Vip Yat Kiralama
Dünyanın en pahalı kiralık yatı Moonlight 2 Bodrumda
24 Eylül 2019 Salı

Dünyanın en pahalı kiralık yatı Moonlight 2 Bodrumda

Dünyanın en pahalı kiralık yatı Bodrum'da


Dünyanın en pahalı kiralık yatı olarak bilinen ultra lüks “Moonlight 2” Bodrum’a demir attı. Yakıt almadan Atlantik Okyanusu'nu geçen sayılı yatlardan olan Moonlight 2'nin kim için geldiği ise ilçede merak konusu oldu.

Dünyada kiralanan en pahalı yatlardan biri olan “Moonlight 2”, yeniden Bodrum'a geldi. 2005 yılında yapımı tamamlanan 91 metre uzunluğunda, 14,5 metre genişliğindeki Malta bayraklı yat, ihtişamıyla dikkat çekti. 118 milyon dolar değerindeki yat ilk yapılışında 85 metre olarak Yunan tersanesi Neorion tarafından inşa edildi. 2015 yılında yatın boyu uzatılarak, 91.4 metreye çıkarıldı.

Bu yaz ve geçen yıllarda da Bodrum açıklarında görülen ve farklı uyrukta iş insanları tarafından kiralanan yatın, dünyanın kira bedeli en yüksek motor yatlardan biri olduğu belirtildi.

2005 yılında yapılan, 2015 yılında yenilenen, biri ana süit, biri de VIP oda olmak üzere 18 kabini bulunan yatta, 36 kişi konaklayabiliyor. Alüminyum üst yapı ve çelik gövdeyle inşa edilen yatta, hareket etkisini azaltan özel dengeleyiciler yer alıyor. Jakuzi, spor salonu ve yüzme havuzlu yatta, su sporları ekipmanları da bulunuyor.

 

Dünyanın en büyük yüz yatı listesinde de yer alan Moonlight 2, 18 kamarada 36 konuğa konaklama imkanı sunuyor ve ayrıca yatta 34 mürettebat görev yapıyor. Moonlight 2, 7 bin deniz mili üzerinde menzili ile ikmal yapmadan Atlantik Okyanusu'nu geçebiliyor. Yatta iki adet dış bar, sauna, özel restoran, eğlence merkezi ve spor salonu, su jetleri, su sporları ekipmanları ve yattan uzakta dalışlar için kullanılan küçük bir sürat teknesi bulunuyor. Gemi yanaşma iskelesinde demir atan yatı görenler bir daha dönüp bakarken, yatın içerisinde kim olduğu ise ilçede merak konusu oldu.

Geçen haziran ayında aynı iskeleye yanaşan yata 8 tankerle 200 bin litre yakıt ikmali yapılmıştı.


Paylaş: