Doğu Akdeniz iç turizme hazırlanıyor

Vip Yat Kiralama | Doğu Akdeniz iç turizme hazırlıklarını sürdürüyor | Yat Kiralama

Doğu Akdeniz iç turizme hazırlanıyor | Vip Yat Kiralama | Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Mayıs sonunda iç turizme başlayacağını açıkladıkladı

Doğu Akdeniz iç turizme hazırlanıyor | Vip Yat Kiralama | turizm haber, doğu akdeniz, iç turizm

Doğu Akdeniz iç turizme hazırlanıyor | Vip Yat Kiralama
Doğu Akdeniz iç turizme hazırlanıyor
25 Mayıs 2020 Pazartesi

Doğu Akdeniz iç turizme hazırlanıyor

Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Mayıs sonunda iç turizme başlayacağını açıkladıktan sonra, salgın hastalığa karşı mücadele sürpriz olmazsa, Doğu Akdeniz'deki turizm turistleri yerel turistler için hazırlık yapmaya başladı.

Dünya çapında korona virüsünün patlak vermesi nedeniyle turizm hareketliliği bu yıl henüz başlamamıştır. Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un açıklaması son zamanlarda sektör temsilcilerini harekete geçirdi. Turizm tesisleri, oteller ve moteller, Turizm Bakanlığı'nın talimatlarına göre hazırlanmaya başlarken, Mersin Turizm İşletmecileri Derneği (MERTİD), Mersin Üniversitesi Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği içinde, pandemiden sonra yapılacaklar hakkında bir dizi eğitim içeriği hazırladı.

Mersin Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı ve Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hamit İzol, sektörün sezona hazırlanmak için ateşli çalışmalar yaptığını söyledi. Türkiye'de Çukurova Finansal Yardım Kalkınma Ajansı'nın ilk kez Parlamento Bütçeleme Başkanlığı ve Bütçe Komitesi Başkanı Lutfi Elvan, Vali Ali İhsan, su desteği ile böyle bir projeyi üstlendiğinde bunu sadece turizm sektöründe uygulayacaktır. Turizm endüstrisinin ve diğer iş alanlarının başarısından sonra yayılacaktır. "

Turizm ve kültür derneği başkan yardımcısı Mehmet Şirin Öztop, üç aylık sezonu Mersin'de Kızkalesi'nde geçirdiklerini, yaz aylarında Doğu, Güneydoğu, İç Anadolu ve Çukurova ve gurbetçi Türkleri yazın 22.500 yatak ile geçirdiklerini söyledi. Bakan Ersoy, açıklamalarına büyük önem verdiklerini söyledi: "Koronavirüs dünyadaki birçok ülkeyi ve ne yazık ki ülkemizi de etkiliyor. İhtiyati tedbirlerimizi hükümetimizin ve bakanlarımızın açıklamalarına göre dernek olarak aldık.

"ÜLKEMİZDE VİRÜSLERE KARŞI ÇOK CİDDİ İŞLER VAR"

Başkan Yardımcısı Öztop, diğer tüm sektörler gibi turizm sektörünün de virüsten etkilendiğini belirterek, "Turizm sektörü salgından etkilenen sektörlerden biri. Elbette Mersin ve Kızkalesi farklı bir yer. Ülkemiz de virüse karşı çok ciddi faaliyetlerde bulunuyor Valimizin Mersin'i olarak halkımızın hassasiyeti sayesinde en az sayıda dava harcadı, herkesi buraya çağırmak istiyorum, virüs çok ciddi, önlemler gerekli. Lütfen, ama lütfen insanları evde bırakın böylece tam metni yazdırabilir ve denizin tadını çıkarabiliriz. "


Paylaş: