Bodrum'da turizmciler Mavi Yolculuk hakkında toplantı yaptı

Vip Yat Kiralama | Bodrum'da turizmciler Mavi Yolculuk hakkında toplantı yaptı | Yat Kiralama

Bodrum'da turizmciler Mavi Yolculuk hakkında toplantı yaptı | Vip Yat Kiralama | Bodrum'da turizmciler Mavi Yolculuk hakkında toplantı yaptı

Bodrum'da turizmciler Mavi Yolculuk hakkında toplantı yaptı | Vip Yat Kiralama | mavi yolculuk, yat kiralama, haberler

Bodrum'da turizmciler Mavi Yolculuk hakkında toplantı yaptı | Vip Yat Kiralama
Bodrum'da turizmciler Mavi Yolculuk hakkında toplantı yaptı
19 Ocak 2018 Cuma

Bodrum'da turizmciler Mavi Yolculuk hakkında toplantı yaptı
Muğla'nın Bodrum içesinde Belediye limanındaki Bodrum Denizciler Derneğinde bugün sabah saatlerinde  Türkiye'deki  tüm yat sektörü için, 2018 yaz sezonu ile ilgili sektörün sorunları hakkında bir iletişim toplantısı organize edildi. Toplantıda mavi yolculuk acentalarının sorunları, bürkratik sıkıntıları ve bunların iyileştirmesine yönelik kararlar alındı.
 
Toplantıda; İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi, Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Denizciler Derneği, TÜRSAB Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu, Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve bazı Yat İşletmecileri, Broker ve Acenteleri Derneği Denizciler Derneği Bodrum limanın'da toplanarak çözüm odaklı fikirler toplandı.
 
Günümüzde Türkiye'de imal edilen gelenksel Türk tipi ahşap guletler ile düzenlenen ve tüm dünyaca kabul gören  “Mavi Yolculuk” tatili konsepti büyük zorluklar içerisinde. 2017 yılının Eylül ayı içerinde teknelere konulan yurt dışı çıkışı yasakları ve Kabotaj kanunu ile ilgili zorluk çeken yat acentaları ve onların sahip oldukları tekneler, Türk bayrağı ile uluslararası denilerde turizm faaliyet iyapma konusunda büyük zorluklar çekiyorlar. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un da destek verdiği organizasyonda, tüm sorunların hızlı bir şekilde çözüme ulaştırlması gerektiği konusunda bir karara varıldı. 
 
Tplantıda sorunların en geç 2018 yılının Ocak ayı sonuna kadar çözülmesi gerektiği kanısına varılsa da, 2017 yılın Eylül ayından bu yana turları iptal omuş olan ve 2018 sezonu için hiçbir rezervasyon gerçekleştiremeyen yat acentaları  bu konu hakkında temkinli konuştular.

Paylaş: